Princip fungování

Základním principem ionizátoru vody je elektrolýza vody ke změně pH a oxidačně-redukčního potenciálu (ORP) k oddělení vodíku a hydroxidového iontu. Obecně platí, že voda se nemůže rozložit na O2 a H2 v přirozeném stavu, ale podle Faradayova zákona elektrolýzy, pokud do vody přidáme katodu a anodu. Když se zapne proud, voda bude být elektrolyzován

Materiály anody jsou obvykle titan nebo platina. Není snadné je rozpustit. Oxidační redukční reakce katody a anody je následující

2H2O+2e-= 2OH- + H2 Alkaline electrolytic water with reductive

E0=0-0.0591pH

H2O= 2H+ + 1/2O2 + 2e- Acidic electrolytic water with oxidative

E0=1.228-0.0591pH

Poté, co se na povrchu katody a anody vytvoří vodík a kyslík, voda kolem elektrod se stane zásaditou a kyselou. Zároveň dochází ke změně ORP. Porézní semipermeabilní membrána nebo semipermeabilní membrána, kterou může kationtový anion selektivně procházet, bude vložena do dvou pólů, aby omezila vodu. Kyselá voda s vysokou koncentrací a oxidační bude shromažďována z kladného pólu, alkalická voda s vysokou koncentrací a redukční bude shromažďována ze záporného pólu. Toto je princip činnosti ionizátoru vody. 

Přínos molekulárního vodíku pro zdraví

Proč pít vodu obohacenou molekulami vodíku?
 

Při zkoumání léčivé vody v Nordenau bylo objeveno, že tato léčivá voda je nasycena molekulami vodíku H2. Od tohoto zjištění je molekula H2 předmětem výzkumů a studií. Byl prokázán příznivý účinek při více jak 150 nemocech! 

Hydrogen molekula

Nenápadný vodík je na prvním místě periodické tabulky prvků. Je to nejlehčí, nejmenší a nejjednodušší prvek, který se skládá jen z jednoho elektronu a protonu. Je bezbarvý, bez chuti a zápachu. Dokáže toho ale mnoho.

H2 má antioxidační a protizánětlivé účinky

Podporuje metabolismus glukózy, stimuluje energetický metabolismus, a proto je velmi účinný při sportovním výkonu a následné regeneraci. H2 také chrání před poraněními mozku a kognitivními poruchami, a proto pomáhá chránit mozek před stárnutím. 

Daří se mu to proto, že je nejmenší a nejlehčí prvek. Dostane se do každé buňky a do každého orgánu v těle. V důsledku své malé velikosti a toho, že je vysoce rozpustný v tucích, se lehce dostane do mitochondrií a jiných subbuněčných komponentů. Všichni víme, že kyslík potřebujeme na to, abychom přežili, ale jen málo z nás ví, že právě vodík je základním palivem pro tělo. Mitochondrie jsou elektrárnami našich buněk. V mitochondriích kyslík spaluje vodík a uvolňuje se tak energie, která pohání naše tělo!

5_1cz

Vodík jako hlavní antioxidant

Většina přelomových výzkumů se zaměřila na schopnost H2 působit jako antioxidant. H2 má totiž jedinečnou a silnou schopnost selektivně neutralizovat poškozující reaktivní molekuly kyslíku (volné radikály), které jsou pro buňky toxické. Přitom biologicky užitečné radikály ponechává bez reakce. Tímto H2 chrání DNA, RNA a buněčné proteiny před oxidačním stresem. To vedlo některé výzkumníky k tomu, že ho nazývají hlavním antioxidantem. Výzkumy také ukazují, že H2 zároveň podporuje účinek antioxidačních enzymů v těle, jako jsou glutation peroxidáza, superoxid dismutáza, kataláza a proteiny, které chrání buňky.

A to není vše!

Výzkum zároveň odhalil, že H2 může měnit signalizaci buněk, metabolismus buněk a expresi genů. To vede k protizánětlivým účinkům, antialergickým účinkům a antiapoptotickým účinkům (proti odumírání buněk). 

Výhody vodíku v alkalické vodě

Co je vodík?   " Palivo života."

Nositel Nobelovy ceny Albert Szent-Gyorgyi ve své Nobelově přednášce z roku 1937 řekl: "Živá buňka potřebuje energii nejen pro všechny své funkce, ale také pro udržení své struktury" ... "ukažte skutečnost, že naše tělo opravdu ví jen jedno palivo, vodík."

Hydrogen molekula

Vodík je nejmenší a nejlehčí antioxidant.

Díky volným elektronům a reaktivní povaze atomových i molekulárních forem vodíku je považován za jeden z nejsilnějších antioxidantů s vysokým redukčním potenciálem. Díky své malé velikosti také snadno proniká buněčnými membránami, aby omladil a opravil naše buňky poškozené škodlivými volnými radikály.

6_cz

Antioxidanty zabraňují oxidaci buněk chemickou kombinací s volnými radikály. Jak je všem známo, oxidační poškození je způsobeno škodlivými volnými radikály. Je to jedna z hlavních příčin nemocí. A vodík je jedním z nejlepších antioxidantů, který selektivně odstraňuje škodlivé volné radikály díky své použitelné redukovatelnosti. Je stokrát účinnější než antioxidanty, jako je vitamín C. Výhodou vodíku jsou žádné vedlejší účinky. Lze jej používat nebo konzumovat bez omezení a omezení. Vodík je vnitřní plyn, o kterém vědci zjistili, že bakterie v našem tlustém střevě produkuje vodík fermentací.